Кафедрою історії України проведено круглий стіл «Сьогодення та історико-культурна спадщина Сумщини»

29 січня 2021 року викладачами кафедри історії України СумДПУ ім. А. С. Макаренка було організовано і проведено круглий стіл «Сьогодення та історико-культурна спадщина Сумщини».

Модераторами заходу виступили  канд.пед.н., доц. Світлана Авхутська та канд.і.н., доц. Володимир Турков.

З побажаннями плідної роботи виступила директорка  ННІІПМВ, кандидатка історичних наук, доцентка, депутатка Сумської обласної ради Юлія Подрєз.

До роботи круглого столу долучилися викладачі  навчальних закладів Сумщини: Андрій Гриценко, кандидат педагогічних наук, старший викладач Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, докторант Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова (тема доповіді «Роль дворянських родів Глухівщини в публікації «Історії русів»»); Сергій Венгеровський, викладач соціально-економічних дисциплін КЗ СОР «Лебединський педагогічний фаховий коледж імені А.С. Макаренка» (тема доповіді «Студентське наукове історичне товариство – досягнення молодих краєзнавців»; а також голова правління Сумської обласної організації Національної спілки краєзнавців України Олег Корнієнко (тема доповіді «Слобідське «закерзоння» - сотні Сумського слобідського полку в складі Російської федерації»).

З цікавими доповідями виступили студенти: Катерина Коротич (студентка Лебединського педагогічного фахового коледжу імені А.С. Макаренка»), Каріна Кравченко, Ігор Карпенко, Євген Тихонов, Вадим Дегтярьов, Вікторія Ребенок, Ігор Бондар, Світлана Петрова (студенти ННІІПМВ СумДПУ ім. А С Макаренка).У межах круглого столу було обговорено  найактуальні питання історії Сумщини : від давньої історії та козацької доби до проблем розвитку краю в ХІХ-ХХІ століттях.

В процесі роботи круглого столу учасники дійшли висновку, що проведення подібних заходів щорічно  сприятиме популяризації історії рідного краю в регіоні, заохоченню розвитку наукових історико-краєзнавчих досліджень,  активному долученню студентів до пошуково-краєзнавчої роботи.

Щиро дякуємо гостям за участь у такому важливому й потрібному для наших студентів – майбутніх істориків та краєзнавців - науковому заході. Нехай успіхи, благополуччя і стабільність супроводжують вашій роботі!