Договори практик:
- КЗ Сумська обласна гімназія-інтернат для талановитих та творчо обдарованих дітей
- КУ Олександрівська гімназія
- КУ Сумська гімназія №1
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №2
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №7 імені Максима Савченка
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №9
- КУ СЗШ І-ІІІ ступенів №15
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №17
- КУ СЗШ І-ІІІ ступенів №18
- КУ СЗШ І-ІІІ ступенів №20
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №22
- КУ СЗШ І-ІІІ ступенів №23
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №25
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №27
- КУ ССШ І-ІІІ ступенів №29
- КУ ССШ І ступеня №30 "Унікум"
Профорієнтаційна робота є невід’ємною складовою функціонування НН Інституту історії, права та міжнародних відносин.
Головним завданням профорієнтаційної роботи є інформування потенційних вступників про:
- можливості здобуття вищої освіти у Педагогічному, зокрема у Інституті історії, права та міжнародних відносин, особливості та переваги навчання саме в нашому університеті;
- умови вступу та перелік предметів ЗНО, які потрібно здавати для вступу на спеціальності ННІІПМВ;
- особливості організації навчально-виховного процесу (зокрема, терміни навчання, проходження практик, організація дозвілля та побуту студентів та ін.);
- можливості щодо отримання подвійних дипломів та стажування в інших вишах, зокрема і закордонних;
- затребуваність фахівців на ринку праці і перспективи працевлаштування після закінчення навчання тощо.
Викладачі інституту історії, права та міжнародних відносин постійно проводять професійно-орієнтаційну роботу серед учнівської молоді та студентів випускних курсів навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації. До цієї роботи також залучаються студенти інституту під час проходження педагогічних практик в навчальних закладах освіти згідно договорів, укладених Сумським державним педагогічним університетом імені А.С. Макаренка з базами практик.
Протягом лютого 2021 року викладачами інституту також здійснено профорієнтаційну роботу в межах Сумського регіону, зокрема відвідано загальноосвітні заклади м. Шостка, м. Тростянця, м. Ромни, м. Краснопілля, м. Лебедина, м. Недригайлова тощо.
Учням старших класів було роздано буклети, де розміщена основна інформація про інститут та показано відео. Також було про розказано про сайт інституту, де учні могли ознайомитися з інформацією про нові відкриті спеціальності та позанавчальну діяльність студентів.
Крім спілкування зі студентами, були підпісані договори з адміністрацією та налагоджений контакт з вчителями цих шкіл. Вчителів було запрошено на VIII Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Актуальні питання методики викладання суспільних та гуманітарних дисциплін в умовах розбудови сучасної школи» на базі інституту, яка відбулася 25-26 березня 2021 р., де вчителі з районів прийняли безпосередню участь та отримали сертифікати.
Щорічно традиційно учні 9-11 класів загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів Сумщини долучаються до написання творчих есе. До участі у конкурсі запрошуються всі, хто цікавиться проблемами української та світової історії. Переможці та їх керівники – учителі історії – долучаються до участі у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції ««Історико-філософські дослідження молодих учених»» та отримують почесні грамоти від Інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ ім. А. С. Макаренка.
В умовах дистанційного навчання інститут проводить конкурс учнівських відеороликів «Вивчати історію – це круто!», метою якого є популяризація вивчення молоддю історії, поширення знань про минуле нашого народу, його культурного спадку як основи, на якій має будуватися сучасне і майбутнє нашої держави.
Пробне зно з історії України-2021
27-28 лютого 2021 року Навчально-науковий інститут історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка провів безкоштовне пробне зовнішнє незалежне оцінювання з історії України.
Перед початком написання тесту перед майбутніми абітурієнтами виступили перший проректор університету Любов Василівна Пшенична; директор інституту історії, права та міжнародних відносин Юлія Вікторівна Подрєз; фахівець приймальної комісії Яна Вікторівна Леоненко; студдиректор Анна Скусинець. Кожен із виступаючих намагався донести до майбутніх абітурієнтів всі переваги вступу до нашого вищого навчального закладу.
Учні 11-х класів мали змогу в реальних умовах проходження ЗНО перевірити свої знання з даного предмету, а також отримали інформацію про особливості вступної кампанії 2021 року, про діяльність інституту історії зокрема та університету загалом.