Круглий стіл у музейно-виставкому центрі «Тростянецький»

22 жовтня 2021року в рамках  ІІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю  «Сучасні музеї – центри збереження і використання історико-культурної спадщини» кафедрою всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін СумДПУ ім. А.С. Макаренка спільно із Музейно-виставковим центром  «Тростянецький» було організовано круглий стіл «Музеєзнавчі та історико-краєзнавчі дослідження як основа стратегії побудови туристично-рекреаційного кластеру Сумщини».

У роботі круглого столу взяли участь викладачі Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка:  завідувач кафедри, к.пед. н., доц. Моцак С.І., к.пед. н., доц. Снагощенко В.В., к.пед. н., доц. Авхутська С.О., к. філ. н., доц. Зленко Н.М.; д. філ. н.; проф. кафедри суспільних дисциплін і мовної підготовки Міжнародного Європейського  університету Мозговий І.П. та стейхолдери :методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області Докторович Г.І., викладач вищої категорії, старший викладач Сумського будівельного коледжу Гумен С.Ф., директор КЗ  Тростянецької міської ради музейно-виставкового центру «Тростянецький» Маловічко Євген Васильович.

Продовженням програми роботи круглого столу стала наукова екскурсія територією Тростянецького туристичного кластера (садибою Л.Є Кеніга – пам’ятки архітектури ХІХ ст., Круглого двору – одного із семи чудес Сумщини, музею шоколаду та дендропарком «Тростянецький»).

Екскурсію було майстерно  проведено членом оргкомітету конференції старшим  науковим співробітником КЗ ТМР «Музейно-виставковий центр «Тростянецький», кандидатом наук з державного управління Медведєвим Ігорем  Анатолійовичем.

Велику допомогу в організації круглого столу та проведенні екскурсії надали міський голова Тростянецької ОТГ Бова Юрій Анатолійович  та директор КЗ  Тростянецької міської ради музейно-виставкового центру «Тростянецький» Маловічко Євген Васильович.

Відтак,  ІІІ Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю  «Сучасні музеї – центри збереження і використання історико-культурної спадщини» завершилася підбиттям підсумків щодо становища музейної справи в Україні та світі та визначенням перспектив щодо спільного удосконалення професійної підготовки студентів-істориків спеціальностей 014 Середня освіта (Історія) та 032 Історія та археологія.