23 вересня 2022 року відбувся Всеукраїнський круглий стіл «Підготовка вчителя історії, правознавства та громадянської освіти у вітчизняних ЗВО: досвід, виклики, перспективи» ініційований лабораторією суспільствознавчої освіти факультету історії та права Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка.

Співорганізаторами заходу виступили Міністерство освіти і науки України, Національне агенство із забезпечення якості вищої освіти, Інститут педагогіки НАПН України, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Тернопільський національний педагогічний університет імені В. Гнатюка, Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова.

«Готуючи вчителів — готуємо громадян», — наголосив під час вступного слова до Всеукраїнського круглого столу «Підготовка вчителя історії, правознавства та громадянської освіти у вітчизняних ЗВО: досвід виклики та перспективи» Андрій Бутенко, Голова Національного агентства. Спікер зауважив необхідність радикального перегляду в методі подачі та важливість розуміння учнями та здобувачами взаємозв`язку українських і світових історичних подій.

Розмірковуючи на предмет змісту та особливостей підготовки вчителя історії, правознавства та громадянської освіти в сучасних умовах, його спікери, серед яких знані в Україні науковці, педагоги-практики (А. П. Бутенко, Р. Б. Євтушенко, Л. Т. Рябовол, О. І. Пометун, Т. О. Ремех, С.І. Моцак, Ю. Б. Малієнко, Т. В. Ладиченко, Т. В. Мелещенко, Т.В. Бакка, Н.В. Ігнатенко), закцентували увагу на принципах оновлення змісту методичної підготовки вчителя, змінах у змісті шкільної історичної освіти; поділилися практичним досвідом підготовки студентів-істориків до професії вчителя.

У якості спікера, Світлана МОЦАК к.пед., наук, доцент завідувачка кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін СумДПУ імені А.С. Макаренка мала змогу поділитися власним досвідом і досвідом напрацьованим кафедрою в галузі методичної підготовки учителя історії.

Обмін досвідом з колегами, бачення МОН України та Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти вказують напрямки вдосконалення підготовки вчителя історії та суспільних дисциплін в Сумському державному педагогічному університеті імені А.С. Макаренка.

Дякуємо організаторам та учасникам за цінний досвід!! Посилання на стрім в ютуб: www.youtube.com