Участь студентів-істориків спеціальності 014 Середня освіта в дослідницькому проєкті «Червона точка пам’яті»

9 листопада 2021 року студенти 1-2 курсів спеціальності 014 Середня освіта (Історія) під керівництвом к.п.н., доцента, завідувача кафедри історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін ННІ історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка Моцак С.І. та к.п.н., доцента кафедри історії України Авхутської С.О. долучилися до всеукраїнського краудсорсингового історичного проєкту «Червона точка пам'яті».

Мета проєкту – зібрати та оцифрувати унікальні історії очевидців через дослідження їх нащадків. Участь у проєкті дозволяє водночас вивчати і відтворювати історію на різних рівнях – від сімейного дослідження до дослідження історії рідного краю.

Координатор проєкту в Сумській області Прийма Тетяна Олексіївна – вчитель історії та правознавства комунальної установи Сумська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 10 імені Героя Радянського Союзу О.Бутка - презентувала студентам напрями роботи: 1) спогади, 2) артефакти, 3) пам’ятники, 4) експонати.

«Червона точка пам’яті» – це онлайн-платформа, яку запустив Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр». Уже зараз у режимі реального часу школярі та студенти разом із вчителями та викладачами документують локальну та регіональну історію Другої світової війни та Голокосту, використовуючи власні смартфони, записують спогади очевидців, оцифровують музейні експонати й артефакти з домашніх архівів, шукають інформацію про місцеві пам’ятники жертвам Голокосту.

Сподіваймося, що "Червона точка пам’яті» стане реальним простором для історичних досліджень студентів-істориків!