Дипломатична гра «Модель ООН-2020» відбулася в інституті вперше

22 грудня 2020 року викладачами ННІ історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка (Подрєз Ю.В., Моцак С.І., Ціватим В.Г., Михтуненко В.В., Жуковим О.В.) спільно із студентами спеціальності «Міжнародні відносини» було організовано та проведено І Дипломатичну гру «Модель ООН-2020», яка була присвячена професійному святу – Дню працівників дипломатичної служби України.

Дипломатична освітня гра «Модель ООН» має власну історію й традиції, а також прославлену репутацію в світі. Такі заходи вже проводили в Оксфорді, Кембриджі (Гарвард), Гаазі, Будапешті… На базі Навчально-наукового Інституту історії, права та міжнародних відносин СумДПУ імені А.С. Макаренка така дипломатична гра була організована вперше, однак сподіваємося зробити такий формат зустрічей регулярним.

Темою заходу стало обговорення проблеми порушення прав мусульманського населення в Китайській Народній Республіці в рамках роботи Комітету ООН з прав людини. Студенти-міжнародники вперше спробували себе в ролі делегатів від різних країн (США, Великобританія, КНР, Україна). В рамках дипломатичної гри студенти мали змогу відпрацювати практичні навички ораторського мистецтва, правила ведення дискусії, досвіду створення резолюції ООН.

До дипломатичної гри «Модель ООН-2020» в якості експерта долучився  кандидат історичних  наук,  доцент, заслужений працівник освіти України  Ціватий В.Г. Гарячі дискусії, жваві обговорення, емоційні і переконливі виступи делегатів в комітеті зробили засідання цікавим і результативним.