Відбулося засідання творчої групи викладачів предмета «громадянська освіта»

17 березня 2021 р. в рамках роботи  ресурсного центру професійного розвитку вчителя історії та громадянської освіти Навчально-наукового  інституту  історії, права  та  міжнародних відносин СумДПУ  імені А.С. Макаренка відбулося засідання творчої групи викладачів предмета «Громадянська освіта» «Викладання громадянської освіти в умовах дистанційного навчання» Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.

Модератором заходу виступила Г.І. Докторович методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.

З  вітальним словом та побажаннями плідної роботи до учасників заходу звернулася перший проректор СумДПУ імені А. С. Макаренка кандидат наук з державного управління, професор Л.В. Пшенична.

В.о. завідувачки кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін, доцентка С.І. Моцак ознайомила з можливостями ресурсного центру професійного розвитку вчителя історії та громадянської освіти Навчально-наукового  інституту  історії, права  та  міжнародних відносин  СумДПУ  імені А.С. Макаренка для професійного росту викладачів історії та   суспільствознавчих дисциплін. Необхідність появи такого центру обумовлена потребою налагодження більш комунікативної взаємодії викладачів кафедр історії України та всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін із закладами загальної середньої освіти та закладами професійно-технічної освіти Сумщини та спорідненими кафедрами педагогічних університетів України.

Доцентка С.І. Моцак повідомила, що вченою радою СумДПУ імені А.С. Макаренка  затверджено «Положення про ресурсний центр професійного розвитку вчителя історії та громадянської освіти» в якому  викладено актуальність та мета цього проекту в контексті інноваційного розвитку педагогічної освіти, конкретизовано мету і поточні завдання його реалізації. Визначено коло організацій та установ з якими кафедра всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін  співпрацюватиме в поточній діяльності ресурсного центру.

Начальником центру забезпечення якості вищої освіти СумДПУ імені А.С. Макаренка М.М. Ячменик  для викладачів творчої групи було проведено майстер-клас «Медіаосвіта як процес розвитку та саморозвитку особистості».

В підсумковій дискусії засідання було визначено нові  підходи  у викладанні предмета «Громадянська освіта» як предмета суспільствознавчого циклу Нової української школи в умовах змішаного та дистанційного навчання», в якій прийняли участь члени ресурсного центру   (доцент С.О. Авхутська, доцент В.В. Снагощенко, студенти Дегтярьов В., Осадчий Д., Скусинець. А.) та члени  творчої групи  викладачів предмета «Громадянська освіта»: Ярослав Гребіник, викладач суспільних дисциплін ДНЗ «Сумське міжрегіональне ВПУ»; Надія Сідєльник, заступник директора з навчально - виховної роботи ДНЗ «Сумське ВПУ будівництва і автотранспорту»; Тетяна Ревенко, методист ДПТНЗ  «Сумське ВПУ будівництва і дизайну»; Олена Міщенко, заступник директора з навчально-виробничої роботи ДПТНЗ «Сумській  центр професійно-технічної освіти»; Катерина Маленко, викладач  предмета «Громадянська освіта» ДПТНЗ «Конотопський професійний  аграний  ліцей»; Капін Анатолій, викладач предмета «Громадянська освіта» ДПТНЗ «Путивльський професійний  ліцей»; Тетяна Панченко, викладач історії ДПТНЗ «Лебединське ВПУ»; Інна Піженко, викладач  предмета «Громадянська освіта» ДПТНЗ «Лебединське ВПУ»; Юлія Підлісна,  методист, викладач предмета «Громадянська освіта» ДПТНЗ «Синівський  професійний аграрний ліцей»; Ганна Сорока, викладач  предмета «Громадянська освіта» ДПТНЗ «Хотінський професійний  аграрний ліцей».

Сподіваємося,  що  подальша  робота ресурсного центру буде ефективною!