Новини

Онлайн-майстер-клас із українським дипломатом, надзвичайним і повноважним послом України Лоссовським Ігорем Євгеновичем

01 грудня 2023 року студенти І-ІV курсів ННІ історії, права та міжнародних відносин Сумського державного педагогічного університету імені А.С. Макаренка взяли участь в онлайн майстер-класі із українським дипломатом, Надзвичайним і Повноважним Послом України Лоссовським Ігорем Євгеновичем на тему «Зміни світопорядку та міжнародна безпека».

Модератор заходу – канд. політ. наук, старший викладач кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін Крупеня Ірина Миколаївна.

Метою заходу є аналіз та переосмислення концептуальних підходів щодо світового порядку та перспектив забезпечення безпеки та оборони як Європейського континенту так і світу вцілому, з огляду на повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

На зустрічі з відомим українським дипломатом слухачі почули експертні оцінки щодо зміни світового порядку та низки дестабілізаційних тенденцій у міжнародних відносинах у зв’язку з порушенням росією основних принципів міжнародного права, зокрема: незастосування сили або погрози силою, мирне вирішення міжнародних спорів, невтручання у внутрішні справи, співробітництва, добросовісного виконання зобов’язань за міжнародним правом, непорушності кордонів, територіальної цілісності, поваги до прав людини й основних свобод. Окремо І.Є. Лоссовський акцентував увагу на те, що основою для оновлення архітектури європейської безпеки мають стати ключові елементи перемоги України – відновлення територіальної цілісності держави, справедливе покарання агресора за воєнні злочини та злочини проти людяності, примус нападника до відшкодування збитків.

Слухачі, задаючи питання для Надзвичайного і Повноважного Посла України, продемонстрували як загальні так і спеціальні компетентності фахівця з міжнародних відносин, зокрема знання та розуміння природи й динаміки міжнародної безпеки, розуміння особливостей її забезпечення на глобальному, регіональному та національному рівні, знання природи та підходів до вирішення міжнародних та інтернаціоналізованих конфліктів; здатність працювати в міжнародному контексті; водночас вести фахову дискусію із проблем міжнародної безпеки, аргументувати свою позицію та прислухатися до експертних висновків та рекомендацій фахівця; усвідомлювати національні інтереси України на міжнародній арені.

Після завершення роботи онлайн-зустрічі, канд. політ. наук Крупеня І.М. підвела підсумки, наголосивши на тому, що повномасштабне збройне вторгнення рф в Україну в 2022 р. спричинило глобальний шок, тому що ознаменувало собою грубе порушення міжнародного порядку та дотримання принципів Статуту ООН 1945 р.; Декларації про принципи міжнародного права, що стосуються дружніх відносин та співробітництва між державами відповідно до Статуту ООН 1970 р.; Заключного акту Наради з безпеки і співробітництва в Європі 1975 р. Багато подій, пов’язаних із російською агресією проти України мають безпрецедентний характер для міжнародного права і правосуддя. Наслідки російсько-української війни, які безпосередньо впливають на глобальні тенденції, спонукатимуть до створення засад нового міжнародного порядку.

Меню