Відбувся круглий стіл «Сьогодення та історико-культурна спадщина Сумщини»

27 січня 2022 року кафедрою історії України СумДПУ імені А.С. Макаренка організовано круглий стіл «Сьогодення та історико-культурна спадщина Сумщини», який вже традиційно проводиться кандидатом педагогічних наук, доцентом АВХУТСЬКОЮ СВІТЛАНОЮ ОЛЕКСАНДРІВНОЮ.

Співорганізаторами заходу стали КЗ Тростянецької міської ради «Музейно-виставковий центр «Тростянецький»» та КЗ Сумської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі».

Метою заходу стало обговорення, обмін думками, отримання нових важливих знань з актуальних проблем сьогодення та історико-культурної спадщини Сумщини між науковцями, краєзнавцями, музейними працівниками, викладачами та вчителями, студентами та учнями.

З побажаннями плідної роботи виступили директор ННІІПМВ, кандидат історичних наук, доцент, депутат Сумської обласної ради ПОДРЄЗ ЮЛІЯ ВІКТОРІВНА та кандидат історичних наук, в. о. завідувача кафедри історії України СумДПУ імені А.С.Макаренка ОЛІЦЬКИЙ В’ЯЧЕСЛАВ ОЛЕКСАНДРОВИЧ.

З цікавими доповідями виступили МЕДВЕДЄВ ІГОР АНАТОЛІЙОВИЧ, старший науковий співробітник КЗ ТМЦ «Музейно-виставковий центр «Тростянецький»», кандидат наук з державного управління (тема доповіді: «Краєзнавчі дослідження Тростянецької громади як складова побудови туристично-рекреаційного кластеру Сумщини»); ТУПИК СЕРГІЙ ВОЛОДИМИРОВИЧ, директор КЗ Сумської обласної ради «Державний історико-культурний заповідник у м. Путивлі» (тема доповіді: «Проблеми збереження та поповнення історико-культурної спадщини державного історико-культурного заповідника у м. Путивлі»); БОНДАРЕНКО ДМИТРО ІВАНОВИЧ, викладач соціальних дисциплін ВСП Машинобудівного фахового коледжу Сумського державного університету, голова циклової комісії соціально-гуманітарних дисциплін (тема доповіді: «Історія України починається з історії «малої» батьківщини»); ГУМЕН СВІТЛАНА ФЕДОРІВНА, викладач вищої категорії, старший викладач Сумського будівельного коледжу (тема доповіді: «Проблематика дослідження активних діячів періоду Української революції 1917-1921 рр.»); ПРЯДКО НАТАЛІЯ ІВАНІВНА, вчитель, завідувачка історико-патріотичного музею «Пам’ять», КУ Сумської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №2 ім.Д.Косаренка (тема доповіді: «Волонтерська робота пошукового загону «Палаючі серця» на базі історико-патріотичного музею «Пам’ять»»).

До участі в круглому столі долучилися студенти спеціальності 014 Середня освіта (Історія): СУБОТА ЄГОР (тема доповіді: «Лебединський міський художній музей імені Б.К. Руднєва: історія та сьогодення»); ТОКАРЕНКО ІГОР (тема доповіді: «Розвиток шкільної мережі на Недригайлівщині в ХХ ст.»); ПЕТРОВА СВІТЛАНА (тема доповіді: «Археологічні пам’ятки Краснопільського району»); БОНДАР ІГОР (тема доповіді: «Український вибір генерала Василя Захаровича Филоновича»).

Щиро дякуємо співорганізаторам та учасникам круглого столу! Нехай успіхи, благополуччя і стабільність супроводжують вашій роботі!