Всеукраїнська науково-практична конференція «Україна в сучасному геополітичному просторі»

2 листопада 2023 р. кафедра всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін ННІ історії, права та міжнародних відносин  СумДПУ імені А.С. Макаренка стала співорганізатором Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Україна в сучасному геополітичному просторі».

Конференція відбулася за ініціативи Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, Сумського державного педагогічного  університету імені А.С. Макаренка, відділу суспільствознавчої освіти Інституту педагогіки НАПН України, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова у партнерстві з   міжнародними партнерами.

До конференції долучилися понад 150 учасників – з 9 країн світу, – зокрема США, Литви, Іспанії, Казахстану, Франції та ін.

Конференція стала майданчиком для презентації результатів наукових досліджень з питань російсько-української війни, перспектив підготовки вчителів предметів історичної та громадянської освітньої галузі до реалізації завдань НУШ, підготовки викладачів суспільних дисциплін закладів професійно-технічної освіти до висвітлення контраверсійних питань, щодо напрямів упровадження європейського досвіду та цінностей у вітчизняну суспільствознавчу освіту.

Модератором заходу була Наталія САМОЙЛЕНКО, директорка Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області, кандидат педагогічних наук.

Офіційне відкриття конференції розпочалося з вітального слова директора  Департаменту освіти і науки Сумської  обласної державної адміністрації, доктора  юридичних наук, професора Вікторії ГРОБОВОЇ, начальника управління Державної служби якості у Сумській області Алли РЯБУХИ,  декана історичного факультету Українського державного університету імені Михайла Драгоманова Тетяни МЕЛЕЩЕНКО, кандидата історичних наук, професора кафедри методології  та методики  суспільних дисциплін.

Після офіційного відкриття конференції розпочалося пленарне засідання, в межах якого головні спікери конференції  Лілія РЯБОВОЛ, Тетяна МЕЛЕЩЕНКО, Яна МЕРЕДІТ, Віталій ГУРА, Віталій ОРЛОВ,  Ігор МЕДВЕДЄВ  презентували свої доповіді.

В доповіддю на пленарному засіданні виступила завідувач кафедри всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін Світлана МОЦАК (тема виступу: «Російсько-українська війна в українському політичному дискурсі»).

За результатами роботи наукового заходу буде видано збірник матеріалів із тезами доповідей її учасників.

Щиро дякуємо організаторам  за організацію потужної фахової конференції!