Гостя з Австралії розповіла студентам про українського вояка армії УНР

9 травня в ННІ історії, права та міжнародних відносин відбулася гостьова лекція віцепрезидентки Світового конгресу українців у Південній півкулі, меценатки, видавця книши мемуарів Українки з Нової Зеландії "Через вогонь над водою" пані Наталі Пошивайло-Таулер.

Темою зустрічі стала біографія нашого земляка підполковника Дієвої армії УНР, учасника Першого зимового походу Марка Аркадійовича Харитоненка. В привітній атмосфері пані Наталя розповіла присутнім студентам (не менше 50 осіб) про віхи життя видатного українця, його громадську позицію під час перебування в еміграції в Польщі і в Новій Зеландії, про специфіку організації пошуку інформації про життя українців Південної півкулі. Доповідь дослідниці була добре проілюстрована. Ба більше, пані Наталя продемонструвала аудиторії й свою багату українську бібліотеку — видання діаспори ХХ ст. Відзначимо, що матеріал лекції мадам Пошивайло-Таулер є особливо важливим у рамках вивчення курсу "Українці у світі", адресованим магістрантам першого року навчання. Тож і питання лекторці задавали, передусім, саме вони. Анонсовані й нові зустрічі студентів та викладачів інституту з Наталею Пошивайло-Таулер. Отже, незабаром для нас стануть відомими різні аспекти життя українців Австралії та Океанії.

Дякуюємо пані Наталі за цікаву та змістовну лекцію!