Студентська наука на кафедрі всесвітньої історії, міжнародних відносин та методики навчання історичних дисциплін

19 квітня 2024 року студенти спеціальності 014 Середня освіта (Історія) (ОП «Середня освіта (Історія)» другого (магістерського) рівня вищої освіти, ОП «Середня освіта (Історія)» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти прийняли участь у І Всеукраїнській студентській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні проблеми історичної науки та освіти у дослідженнях молодих учених», яка відбулася на базі історичного факультету Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Участь у науковому заході взяли студенти з Турції, Тернополя, Києва, Умані, Сум та інших міст України.

Після вітальних слів розпочалося пленарне засідання, на якому було представлено наукові доповіді, присвячені особливо актуальним проблемам сьогодення, зокрема пов’язаним із воєнними діями на території України.

Наш університет представили студенти-магістранти:

• Анна Скусинець з темою виступу: «Меценатство – благодійність – волонтерство: дефініції (на прикладі благодійницької діяльності на Сумщині наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст.)»;
  • Ірина Шеренок з темою виступу: «Питання соціальної політики в програмах Народного Руху України».

Надалі учасники конференції продовжили свою роботу у чотирьох секціях: Історія України та археологія, Стародавня і Середньовічна історія, Нова історія, Новітня історія, Історія релігії, Теорія та методика навчання історії, де свої виступи представили: Евеліна Соколовська (031 гр.), Дмитро Дігтяренко (031 гр.), Дмитро Тверезовський (031 гр.), Наталія Сиволап (051 гр.), Єтмір Поляков (051 гр.), Дар’я Синявіна (041 гр.), Станіслав Войтюк (021 гр.), Володимир Бирченко (021 гр.), Ігор Бондар (041 гр.), Сергій Рябуха (051 гр.), Оксана Бойченко (051 гр.).

Робота як пленарного засідання, так і окремих секцій завершилася спільним обговоренням проблемних аспектів тих чи інших тем, представлених студентами. Юні науковці спільно зі своїми наставниками (доц. Моцак С.І., ст. викладачем Михтуненко В.В., доц. Жуковим О.В., доц. Снегірьовим І.О.) мали можливість знайти вирішення актуальних на сьогодні завдань історичної науки, а заразом обмінятися науковими ідеями й поглядами і встановити нові наукові контакти.

Зазначимо, що всі доповіді учасників наукового зібрання відзначалися високою якістю наукового викладу, багато з них мають прикладний характер і є особливо цінними в умовах війни для розуміння подальших напрямів відбудови та розвитку різних галузей зокрема і держави в цілому.

Щиро вітаємо наших молодих науковців і зичимо творчої реалізації!