Участь істориків у заході з нагоди 75-ї річниці звільнення України від нацистів

30 жовтня 2019 року представники Навчально-наукового інституту історії та філософії СумДПУ імені А. С. Макаренка – заступник директора інституту з наукової роботи доцент Олександр Вовк та магістрант Єгор Ювко – взяли участь у заходах, організованих  Державним професійно-технічним навчальним закладом «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» з нагоди 75-ї річниці вигнання нацистів з України. Під час зустрічі з учнями та працівниками навчального закладу, що відбувався у формі відкритої лекції, мова йшла про етапи звільнення України від нацистської окупації, про перебіг бойових дій на території Сумщини восени 1943 року. Окрему увагу було приділено висвітленню внеску українського народу у перемогу над нацизмом. Під час спілкування було обговорені дискусійні моменти щодо питання про дату звільнення українських земель від нацистської окупації, оскільки, навіть після 28 жовтня 1944 року тривали бої на Закарпатті, а західну частину українських етнічних земель було звільнено у другій половині січня 1945 року. Учасники зустрічі підсумували, що Україна, яка заплатила велику ціну для перемоги над нацизмом у Другої світової війни, не дістала сподіваного визволення, а отримала, натомість, комуністичну окупацію, репресії, депортації народів, голод 1946-1947 років. Справжня надія на свободу з’явилася лише після проголошення незалежності України у 1991 році.